WSTĘP


1. Właścicielem sklepu internetowego www.galakor.com jest firma GALAKOR, z siedzibą w Opocznie, ul. Krokusowa 16, NIP 7291000800, REGON: 590097784
2. Wysyłka jest ograniczona terytorialnie tylko do terenu Polski.
3. Ceny podawane na sklepie są cenami wyrażonymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT. GALAKOR zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez uprzedniego informowania o tym Zamawiającego, z zastrzeżeniem że zmiany cen nie dotyczą zamówień będących w trakcie realizacji.

 ZAMÓWIENIA


1. Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe złożenie zamówienia, wybór formy płatności i transportu.
2. Złożenie zamówienia jest równocześnie deklaracją zapoznania się z regulaminem oraz jego pełnej akceptacji.
3. Firma GALAKOR rozpatrzy złożone zamówienia najpóźniej w terminie 24 godzin roboczych od momentu złożenia przez Zamawiającego, jednak termin ten może ulec wydłużeniu w przypadku dużej ilości zamówień.
4. Poprzez galakor.com firma GALAKOR przyjmuje zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w sobotę, niedziele i święta rozpatrywane będą w kolejności ich złożenia w pierwszym dniu roboczym następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.
5. Gdy płatność następuje przelewem, towar zostaje wysłany do Zamawiającego, gdy na rachunek GALAKOR. wpłyną odpowiednie środki.
6. Jeżeli zamówienie nie wymaga dodatkowych wyjaśnień GALAKOR. przystępuje do jego realizacji bez kontaktowania się z klientem.
7. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi w momencie przekazania zamówienia do realizacji.
8. Zamówienie nie zostanie zrealizowane w wypadku podania niewłaściwych bądź niekompletnych danych przez zamawiającego oraz w przypadku, gdy we wskazanym czasie nie zostanie uiszczony przelew w należytej wysokości lub przesyłka nie zostanie odebrana od kuriera.
9. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności towarów objętych zamówieniem Zamawiający jest informowany o tym fakcie i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie zamówienia).
10. Do każdych drzwi dołączona jest instrukcja montażu i użytkowania drzwi stalowych. Dodatkowo poniżej strony znajdują się pliki do pobrania.

WARUNKI DOSTAWY TOWARU


1. Zamawiający może wybrać następujące formy dostawy:
- przesyłka kurierska ( transport firmy GALAKOR )
- przesyłka kurierska pobraniowa ( jest to dowóz transportem firmy GALAKOR)

- przesyłka spedycyjna ( firma Pekaes )
2. Terminy realizacji podane w opisie aukcji są orientacyjne i w pewnych sytuacjach niezależnych od Firmy Grafag mogą ulec wydłużeniu.
3. Wysyłka towarów firmą spedycyjną następuje w terminie 2-3 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. Realizowana jest tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym i po wpłynięciu 100% wpłaty na konto firmy GALAKOR
4. Dostawa transportem firmy GALAKOR jest gwarancja że zamówiony towar jest zgodny z zamówieniem, dlatego też termin realizacji uzależniony od miejsca dostawy. Czas realizacji zamówienia to 7-21 dni roboczych w zależności od regionu Polski.
 

PŁATNOŚCI


Obowiązują następujące formy płatności:

a) przedpłata - płatność należy dokonać na konto firmy GALAKOR podane poniżej.

Bank: PKO BANK PLSKI
nr konta: 26 1020 3916 0000 0502 0023 9889
GALAKOR
ul. Krokusowa 16
26-300 Opoczno

b) za pobraniem – płatność uiszczana jest przy odbiorze towaru dostarczonego przez kierowcę. Płatność za pobraniem możliwa jest tylko i wyłącznie przy transporcie firmy GALAKOR.
 

FAKTURY VAT


Każda transakcja kończy się wystawieniem paragonu lub na życzenie fakturą Vat ze stawką 23%.
 

REKLAMACJE

 

1. Wszelkie produkty sprzedawane przez firmę GALAKOR są produktami fabrycznie nowymi. Produkty posiadają gwarancję producenta , obowiązującą na terenie Polski.
2. Reklamacje są przyjmowane tylko w formie pisemnej, wysłane pocztą polską. GALAKOR nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
3. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych podczas odbioru przesyłki od kuriera należy w obecności przewoźnika spisać protokół szkody.
4. Do reklamowanego towaru należy dołączyć dokument zakupu. Reklamacja powinna zawierać szczegółowy opis wady towaru oraz dzień powstania wady. W przypadku reklamacji rozpatrywanych na odległość konieczne jest wykonanie zdjęć obrazujących uszkodzenia.
5. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty zgłoszenia.
6. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), GALAKOR zwróci nabywcy równowartość ceny produktu (w terminie 14 dni) lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

1. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) Zamawiający może zrezygnować z towaru kupionego na allegro bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki składając stosowne oświadczenie na piśmie lub droga e-mailową. 
Zamawiający może zrezygnować z towaru kupionego na allegro bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki składając stosowne oświadczenie na piśmie lub droga e-mailową. 
2. W przypadku podjęcia decyzji o odstąpieniu od umowy, Zamawiający powinien odesłać towar należycie zapakowany w terminie 14 dni od zgłoszenia sprzedawcy iż odstępuje od umowy zakupu na odległość - towar odsyłany na koszt własny. 
3.Zwroty dopuszczalne są tylko w przypadku towaru nie używanego (nie noszącego jakichkolwiek śladów używania), nie uszkodzonego oraz oryginalnie opakowanego, jeżeli towar występował w opakowaniu. 
UWAGA! Zwrotowi nie podlegają wszelkie towary wykonywane na zamówienie pod klienta jak towar wyprzedażowy czy w drugim gatunku !. 

4. Jeśli wszystkie ww. warunki zwrotu towaru zostaną spełnione, zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru, nastąpi w terminie 14 dni (od daty otrzymania towaru przez firmę GALAKOR) poprzez wykonanie przelewu przez GALAKOR. na wskazane przez Zamawiającego konto. .

 

OCHRONA DANYCH


1. Wypełnienie danych w formularzu zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Zamawiającego przez GALAKOR. (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883.). Dane osobowe Zamawiającego będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury i prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim za wyjątkiem firm kurierskich, z którymi współpracuje firma GALAKOR
2. Dane osobowe Kupującego chronione zgodnie z ustawą o danych osobowych nie są przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom są konieczne w celu wywiązania się z umowy kupna – sprzedaży towarów i usług.
3. Dostęp do danych osobowych posiadają jedynie pracownicy firmy Grafag zajmujący się sprzedażą internetową.
4. Każdy Kupujący, który wypełnił formularz zamówienia ma możliwość dostępu do dotyczących go danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub usunięcia.
 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.Zawartość Sklepu internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego art. 543. Sklep zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów.
2. Firma GALAKOR zastrzega sobie prawo do:
- zmiany cen oraz ilości towarów w ofercie sklepu internetowego w ciągu dnia
- wycofania poszczególnych produktów z oferty
- wprowadzania nowych towarów do oferty
- przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i wyprzedaży.
3. W sprawach nie uregulowanych powyższym Regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
4. Klient dokonujący zakupu w sklepie wyraża zgodę na przekazanie swojego adresu e - mail do Grupa Allegro Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz na przetwarzanie przez Grupa Allegro Sp. z o.o., danych osobowych Klienta w celu wypełnienia ankiety z opinią o dokonanej transakcji na allegro.(zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 ).
5. Zgodnie z art. 384. § 1. Kodeksu Cywilnego, postanowienia niniejszego Regulaminu są wiążące dla Sprzedającego i Kupującego. Składając zamówienie Klient akceptuje powyższy regulamin.

 

 

AKTY PRAWNE REGULUJĄCE DZIAŁANIE SKLEPU INTERNETOWEGO.

  1. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 r. Nr 144 poz. 1204 ze zm.);
  2. o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 r. Nr 126 poz. 1068 ze zm.);
  3. o podpisie elektronicznym (Dz.U. 2001 r. Nr 130 poz. 1450);
  4. o elektronicznych instrumentach płatniczych (Dz.U. 2002 r. Nr 169 poz.1385 ze zm.).
  5. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000 r. Nr 22 poz. 271 ze zm.);
  6. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. 2002 r. Nr 141 poz. 1176 ze zm.).
  7. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.);
  8. o ochronie baz danych (Dz.U. 2001 r. Nr 128 poz. 1402 ze zm.).